Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

TUTANCHAMON

Ráno sme sa všetci  žiaci 3. D triedy stretli na železničnej stanici. Potom sme nastúpili do vlaku R 600 VÁH a usadili sa na svoje miesta. Tak sa náš výlet začal. Sedeli sme v kupákoch. Pozorovali sme okolitú prírodu,žel.stanice,mosty.

Vystúpili sme na konečnej stanici Bratislava- hlavná stanica. Zo stanice sme sa presunuli k autobusovej zastávke a nastúpili na autobusovú linku 93. Vystúpili sme na ulici Zochova a prestúpili na autobusovú linku 80. Cestou sme mohli pozorovať Bratislavský hrad i Dóm svätého Martina, Dunaj a most. Autobus nás doviezol pred výstavisko INCHEBA. No a tu sa začala výstava TUTANCHAMON. Najskôr sme si odložili batožinu a museli chvíľu počkať. Keď na nás prišiel rad, tak nás sprievodkyňa privítala a vysvetlila nám ako fungujú počúvacie zariadenia. Potom si každý pozeral svoje. Boli sme nadšení z toho, čo sme mohli vidieť. Boli to sošky, plagáty, veľa fotografií. Išli sme aj na mini kino, ktoré trvalo 12 minút. Presunuli sme sa do ďalšej časti výstavy. Tam bola vystavená predsieň. V nej sa nachádzali predmety zo zlata. Potom nám premietali taký malý film o nájdení Tutanchamonovej hrobky.

V ďalšej časti výstavy bola vystavená zlatá skriňa. Videli sme aj Tutanchamonovú hrobku aj Tutanchamonovú masku aj ako zomrel Tutanchamon. Bolo to veľmi poučné, zaujímavé. Dozvedeli som sa veľa nových informácii. Najviac nás zaujalo, keď nám sprievodkyňa rozprávala o priebehu mumifikácie, o tom, čo sa dialo s telom po smrti.

Kúpili sme si aj suvenír.

Po skončení výstavy sme najskôr prešli po nadchode, ktorý nás doviedol na druhý koniec cesty . Opäť sme nastúpili na autobusovú linku 80, vystúpili opäť na ulici Zochova a prestúpili na linku  93, ktorá nás doviezla pred železničnú stanicu. Na stanici sme si kúpili ešte aj pohľadnice. Potom sme nastúpili do vlaku R 609 SPIŠAN, ktorý nás doviezol do Považskej Bystrice.  

 

                          viac: fotogaléria


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka