Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

Zvyšovanie finančnej gramotnosti detí a beseda s riaditeľom Slovenskej sporiteľne

Jeden týždeň v mesiaci február na hodinách matematiky pani učiteľky pripravovali pre deti 1.-9. ročníka príklady, ktoré mali za cieľ zvýšiť ich finančnú gramotnosť. Primerane veku detí sa nakupovali so zľavami, uzatvárali sa výhodné (nevýhodné) pôžičky, využívali sa virtuálne kalkulačky niektorých bánk, diskutovalo sa o dlhoch, investíciách, poistkách. S najstaršími žiakmi - ôsmakmi a deviatakmi sa prišiel porozprávať aj Ing. Peter Klimovský, riaditeľ pobočky Slovenskej sporiteľne v Považskej Bystrici. Deti tak dostali od kompetentnej osoby množstvo informácií o cene a hodnote peňazí, o produktoch pre mladých ľudí, ako aj o nebezpečenstve tvorby dlhov a úverov.

Hodiny matematiky boli iné ako obyčajne a mnohé deti si uvedomili hodnotu peňazí, ako aj to, ako sa ťažko získavajú. Apelovali sme aj na fakt, že v peniazoch treba mať poriadok a prehľad, čo niekedy nedokážu zvládnuť ani dospelí. 

 

     viac: fotogaléria


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka