Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

Retro - hudobná výchova

Trh je v súčasnosti zahltený nahrávkami, ktorých kvalita je nie vždy veľmi dobrá, síce bez rušivých elementov, ale bez umeleckej hodnoty, často neúprimná. Zvuk starších nahrávok je niekedy krajší, pridá na hodnote zážitku z počúvania hudby. Diela zaznamenávané kedysi dávno sú málo upravované, nahrávané tak, ako ich umelec v danej chvíli cítil.

Preto sa žiaci 6.B a 6.A rozhodli na hodine hudobnej výchovy počúvať nahrávky staré niekoľko desiatok rokov. Ako inak – priamo z gramofónových platní. Tento zvuk je síce kvalitný, ale občas rušený puknutím ihly, preskočením platne, či slabšou nahrávkou. Ale nič nevadilo tomu, aby si žiaci pokojne ľahli, započúvali sa do hudby a užili si každý tón. Vypočuli si skladby Antónia Vivaldiho, Wolfganga Mozarta, Roberta Schumana ale i Mira Žbirku, či Prešovčatá.

 

viac: fotogaléria


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka