Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

Knižnica nás spája

knižnica nás spájaV pondelok – 26.10. 2015 sa naša škola zapojila do celoslovenského projektu

Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc.“

Medzinárodný deň školských knižníc sa vo svete oslavuje od roku 1999  každoročne štvrtý októbrový pondelok.

V tento deň na hodinách slovenského jazyka, výtvarnej výchovy , ba aj v nemeckom jazyku hrala hlavnú úlohu kniha. Pani učiteľky z 1. aj 2. stupňa si pre žiakov pripravili zaujímavé aktivity na podporu čítania.

Žiaci tvorili napr. leporelá, komiksy, minipríbehy, reklamy na knihy. Zahrali sa na spisovateľov aj ilustrátorov, prezentovali svoje naj knihy, vytvárali knižný strom z papierových dlaní, vyrábali záložky, obaly na knižky, ba dokonca popoludní spolu s rodičmi, starými rodičmi či súrodencami čítali v herni pod lampou. Priamo v knižnici sa oboznamovali s knižničným poriadkom,, skladali na čas rozprávkovú abecedu, či lúštili tajničky. Zaujímavé bolo tvorenie vlastnej knižky o chobotničke v prvej triede, kde si prváci spolu s pani učiteľkou vyrobili okrem knižky aj krásnu modrú chobotničku. Druháci sa zase zmenili pomocou kostýmov a rekvizít na rozprávkové postavy.

Týmto projektom sme sa snažili podporiť kladný vzťah žiakov k čítaniu a ku knihám, ku školskej knižnici a k spoločným aktivitám. Veríme, že sa aj všetky ďalšie podobné akcie stretnú taktiež s priaznivým ohlasom u žiakov aj rodičov.

 

viac: fotogaléria


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka