Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

Deň Zeme na päťke

deň ZEMEUž tradične sa aj tento rok naša škola zapojila do akcie Deň Zeme, ktorý sa konal dňa 22.04.2016. Učitelia spolu so žiakmi podnikli akcie zamerané na ochranu životného prostredia a vynaložili veľké úsilie na zdôraznenie potreby chrániť Zem a zemské zdroje. Týmto dňom sme si chceli pripomenúť vzácnosť našej prírody, toho čo všetko nám dáva.

Pre žiakov I. stupňa bol pripravený program v podobe zaujímavej besedy s pánom Karolom Pepichom- riaditeľom správy Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Dozvedeli sa veľa nového o rastlinách, živočíchoch, jaskyniach, spôsobe ochrany, našich  vzácnych exemplároch ... Mali možnosť vidieť na vlastné oči lebku rysa, či orla, zvlečenú kožu hada, ba dokonca parohy daniela, jeleňa, srnca. Po prednáške sa žiaci presunuli do tried, kde zhotovovali zaujímavé výrobky z odpadových materiálov, alebo realizovali projekty zamerané na pomoc a ochranu životného prostredia. Inšpiráciou im boli aj výrobky, ktoré mali možnosť vidieť žiaci 3. a 4. ročníka na EKOJARMOKU.

Pri príležitosti Dňa Zeme zažili naši žiaci veľa zaujímavého. Okrem prednášky a tvorby výrobkov, čistili deti z jednotlivých tried s radosťou areál školy a priestor v tesnej blízkosti plota. S poľutovaním sme zistili, že ľudia odhadzujú do prírody všeličo. Výnimkou neboli ani časti elektroniky, obuv, fľaše a iné. Po vytriedení zozbieraného odpadu sa zišli všetci žiaci našej školy pred hlavnou budovou, kde sa konala ,,módna prehliadka“.  Nezabudnuteľné a originálne návrhy, zhotovené z odpadového materiálu, predvádzali žiaci II.stupňa. Krásne slnečné počasie dodalo celému dňu príjemnú atmosféru.

viac: fotogaléria/Deň Zeme


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka