Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Školské akcie

Supertrieda

SupertriedaUž po tretikrát sa trieda 8. D pod vedením p.uč. Kľúčikovej, Chalmovskej  prvý krát trieda 9. D pod taktovkou p.uč. Žibrúnovej, Paprčkovej predstavili na krajskej prehliadke hudobno-divadelného festivalu Supertrieda. A boli úspešní a pokračujú na celoslovenskom kole v Bratislave.

viac: fotogaléria

 


 

Stretnutie s odborníkom

Stretnutie s odborníkomNaučiť sa ako zvládnuť stres, ťažké situácie mali možnosť naši ôsmaci z 8. C triedy. Stretli sa so psychologičkou Mgr. J. Karasovou a spolu debatili na túto tému.


 

Bezproblémové správanie

bezproblémové správanieAby nebol život ešte  zložitejší a komplikovanejši, treba sa vyhýbať nevhodnému správaniu. Aj na takúto tému je dobré si nájsť čas a vysvetliť si ako sa vyhnúť problémovému správaniu. No a najlepšie je k tejto téme prizvať policajtku, napr. kpt. Adelu Ďurkechovú.


 

Výlet na hrad Červený Kameň a do jaskyne Driny 4.ročník

Výlet 4.ročníkV utorok- 23. mája 2017- sa žiaci 4. B, 4. C a 4. D zúčastnili  výletu do Malých Karpát.

So záujmom sme si prezreli krásne priestory hradu Červený Kameň. V zaujímavom  výklade sme  sa dozvedeli o jeho dávnej minulosti, obyvateľoch. Mali sme možnosť porovnať život kedysi a dnes.

V záhradnom parku nás okrem iného očaril zvláštny jedinec- biely páv.

Ďalšou zastávkou bola jaskyňa Driny. V nej sme spoločne pozorovali jej jedinečnú výzdobu, dozvedeli sme sa o vzniku jednotlivých častí a tiež o postupnom objavovaní týchto podzemných priestorov. Ku krásnym zážitkom a výbornej atmosfére prispelo aj príjemné počasie.

Veríme, že spomienky na tento výnimočný deň si naši  štvrtáci uchovajú v mysliach čo najdlhšie.

viac: fotogaléria

 


 

Návšteva firmy Danfoss Power Solutions

návšteva firmyChlapci 8. ročníka, ktrorí majú radi techniku mali možnosť v pondelok 22.5. nakuknúť do  strojárskej  firmy  Danfoss Power Solutions. Videli výrobu súčiastok, konštrukciu, kresliace programy, prácu 3D tlačiarne.

 

viac: fotogaléria

 


 

Návšteva mestského úradu

Návšteva mestského úraduŠtátna správa, verejná  správa, mestská samospráva aj to sú  témy pre žiakov základnej  školy v predmete občianska náuka. Naši ôsmaci sa stretli s pánom primátorom, ktorý im trpezlivo vysvetľoval ako mesto funguje. Nazreli sme do redakcie Považsko-bystrických noviniek, posedeli v sobášnej sieni,  náčelník mestskej polície nám porozprával o práci polície v meste. V závere nám pes Argo ukázal ako vie poslúchať. 

 

viac: fotogaléria

 


 

Bezpečný FB

Bezpečný FBStretnutie našich ôsmakov z 8.A, 8.D, 8.E so psychologičkou Mgr. Ivankou Kľudajovou z CPPPaP. Stretnutie bolo zamerané na bezpečnosť na internete, hlavne na sociálne siete.

 

viac: fotogaléria


 

Naše deti - dobrovoľníci

naše detiV sobotu 13.5. sa konala Míľa pre mamu, ktorú organizujú Materské centrá na Slovensku. Naše Materské centrum Včielka podporili naši žiaci, ktorí ako dobrovoľníci  pomáhali pri jej organizovaní a náš gitarový krúžok pod vedením p. uč. Kľúčikovej zas spestril  kultúrny program.

viac: fotogaléria


 

Deň Zeme - 4.ročník

deň zeme - 4.ročníkV piatok 21. apríla 2017 sa v našej škole uskutočnila akcia pod názvom Deň Zeme. Žiaci 4. ročníka sa vžili do profesie návrhárov a vyrobili krásne kostýmy z odpadového materiálu. Pani učiteľky pripravili aj prezentáciu o našej krásnej planéte Zemi. Celú akciu zavŕšili prehliadkou svojich krásnych „ekomodelov.“

 

viac: fotogaléria


 

Deň Zeme - 3.ročník

deň zeme 3.ročníkDňa 21.4.2017 sa naši tretiaci zapojili do aktivít ku Dňu Zeme. V rámci aktivít sa naši tretiaci zúčastnili exkurzie vo vodárenskej spoločnosti. Navštívili zásobárne pitnej vody pre naše mesto a obce Prečín a Sádočné. Zamestnanci vodárni ich oboznámili s problematikou vody a poukázali na dôležitosť chrániť vodu a vodné zdroje. Takto sa naši žiaci dozvedeli niečo o tom, ako sa pitná voda dostáva do domácností.

 

viac: fotogaléria


 

Deň Zeme - 2.ročník

deň zeme 2.ročníkPre žiakov 2.ročníka bolo ku Dňu Zeme pripravených niekoľko atraktívnych a zaujímavých aktivít. Najskôr mali žiaci krátku besedu ,,Hravou formou k separácii – Čistý život“ s referentkou pre obchod s pani K. Joppekovou zo spoločnosti MEGAWASTE s.r.o. Žiaci sa zapojili do diskusie o triedení a separovaní odpadu a dozvedeli sa zaujímavé informácie napr., že rozklad papiera trvá 2 roky a skla až 4000 rokov. Nakoniec prišlo do školy smetiarske auto, na ktorom si žiaci vyskúšali zdvíhanie koša, mali možnosť si sadnúť za volant a vidieť interiér smetiarskeho auta. Zavŕšením Dňa Zeme bol krátky animovaný film s názvom ,,Bola raz jedna planéta“. Potom si vyrábali plagáty s témou ,,Chráňme našu Zem“. Reakcie žiakov 2.ročníka na aktivity boli veľmi pozitívne, s nadšením tvorili plagáty a najviac sa im páčil zážitok na smetiarske auto.

 

viac: fotogaléria


 

Deň Zeme-1.ročník

deň zeme 1.ročníkDňa 21.4. sa žiaci prvého ročníka zúčastnili besedy s Mgr. Karolom Pepichom, riaditeľom CHKO Strážovské vrchy, ktorý im pútavo porozprával o význame ochrany lesa a živočíchov v ňom. Deti mali možnosť prezrieť si a dotknúť sa parohov, skamenelín, lebiek zvierat, pierok vzácnych dravcov, za čo ho odmenili okrem potlesku aj zvedavými otázkami a svojím záujmom o prírodu. Potom deti plnili úlohy projektu MEGAWASTE s.r.o., do ktorého sa naša škola zapojila. Venovali sa triedeniu odpadu, významu ochrany prírody a  životného prostredia a zároveň prežili krásny deň plný objavov.

viac: fotogaléria


 

Bratislavské pele-mele

Bratislavské pele-meleV utorok 11.4. zažili žiaci 8ABCD triedy deň plný zábavy, prekvapení a poučenia. Navštívili zákulisie Televízie JOJ, kde si pozreli štúdia televízie a dozvedeli sa ako sa nahráva spravodajstvo, počasie, televízne programy. Potom si zopakovali informácie o Národnej rade SR, vyskúšali si ako sa sedí v parlamentných laviciach. Deň sme  ukončili  na lodi v malom divadle V podpalubí, kde herci  Oľga Belešová a Roman Pomajbo vtiahli deti do divadelného predstavenia. Polnočný návrat domov bol plný veselých zážitkov.

 

viac: fotogaléria


 

Škola v prírode

škola v prírodePrvý aprílový týždeň prežili žiaci 4.ročníka v Škole v prírode Trenčianska Teplá – Oliwa resort Twistovo. Obklopení krásou prírody zažili týždeň netradičného vyučovania, ale i hier, zábavy a veselých nezabudnuteľných zážitkov.

Spolu s pani učiteľkami navštívili aj kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice. Počas tohto pobytu žiaci spoznali nových  kamarátov, ale čo je hlavné, oddýchli si a načerpali nové sily do ďalších dní.

 

viac: fotogaléria


 

Marec Mesiac knihy na 1. stupni

marec mesiac knihyV tomto mesiaci sme pre našich žiakov pripravili viacero zaujímavých akcií.

Naši prváci sa počas rozprávkového predpoludnia oboznámili so školskou knižnicou, vypočuli si príbeh  o vzniku knižky a stali sa čitateľmi.

V jednotlivých triedach boli vytvorené čitateľské kútiky, v ktorých si deti predstavovali svoje obľúbené knižky, ilustrovali rozprávky, tvorili komiksy, hľadali najlepších „čitárov“ triedy, zúčastnili sa zaujímavej besedy v Považskej knižnici, čítali v triede s rodičmi, s veľkými spolužiakmi z 9. ročníka, tvorili vlastné rozprávky a príbehy.

Každá z týchto akcií deti nielen obohatila, rozšírila im čitateľský obzor a zároveň ukázala, že kniha je naozaj jeden z najlepších priateľov človeka.

 

viac: fotogaléria


 

Beseda so spisovateľkou Helenou Ďurišovou

Beseda so spisovateľkouDňa 23.3. 2017 sa na našej škole uskutočnilo milé stretnutie so spisovateľkou Helenkou Ďurišovou. Priniesla nám ukázať svoju novú knižku: „Riekanky od Helenky,“ ktorá sa deťom veľmi páčila. Spoločne čítali veselé básničky a hľadali odpovede na rôzne hádanky. Po skončení besedy si mnohé deti odnášali knižku domov,  spolu s krásnym venovaním  priamo od pani spisovateľky.

viac: fotogaléria


 

Deň vody

deň vodyDňa 22.3.2017 sa na našej škole pri príležitosti Dňa vody konala pre žiakov 5. ročníka akcia v štýle "Boyard". Spomínanú udalosť  sme pripravili a zrealizovali v spolupráci so zamestnancami Okresného úradu v Považskej Bystrici, z odboru starostlivosti o životné prostredie. Osemčlenný tím odborníkov pripravil pre naše deti pracujúce v skupinkách rôzne zaujímavé disciplíny založené na overovaní vedomostí v oblasti biológie, geografie, ekológie, ale aj disciplíny, kde žiaci preukázali svoje motorické schopnosti, odvahu, divergentrné myslenie a súdržnosť skupiny v duchu hesla: "Jeden za všetkých, všetci za jedného." Každá z ôsmich disciplín bola pri jej splnení odmenená indíciou, na základe ktorých súťažiaci sformulovali záverečný text.

Touto cestou sa chceme poďakovať zamestnancom z Odboru starostlivosti o životné prostredie a odkázať im, že ich opäť radi privítame na pôde našej školy.

Nad priebehom akcie ochrannú ruku držala aj pani zástupkyňa PaedDr.Škrabáková spoločne s pani učiteľkou, vedúcou PK "Človek a príroda" Mgr. Belásovou.

viac: fotogaléria


 

Beseda o trestnom práve

Beseda o práveNaši ôsmaci sa učia v predmete občianska náuka aj o práve. O trestnom práve sa porozprávali a svoje právne vedomie si zvýšili s kpt. Adelou Ďurkechovou, preventistkou z OR PZ v Pov. Bystrici.

 

viac: fotogaléria

 


 

Tvorba knihy 4.D

tvorba knihyŽiaci 4.D k mesiacu knihy vytvorili  a sami napísali knihu vlastných rozprávok aj si ich navzájom prečítali a vyhodnotili a najviac sa im páčila rozprávka od Elly Lednickej. Knižku si prečítali aj tretiaci.
 


 

Druhý lyžiarsky kurz v horskom stredisku KĽAK

Lyžiarsky kurz KĽAKAj druhý lyžiarsky kurz v horskom stredisku Kľak úspešne absolvovali žiaci siedmeho ročníka našej školy. Keďže počasie sa nedá naplánovať a zastihol nás aj dážď, žiakom sme pobyt spestrili výletom do Prievidze, kde mali možnosť  vidieť  film „Psia duša“. Aj napriek nie ideálnym snehovým podmienkam sme sa dosť polyžovali  a všetky deti zvládli základy lyžovania. Večernými hrami na chate sa lepšie spoznali aj triedy navzájom.

 

viac: fotogaléria


 

Netradičný deň v maskách

Deň v maskách24. 2. sa na našej škole netradične učilo. Vyučovanie prebiehalo zábavnou formou. Deti sa učili nielen v maskách, ale uskutočnili aj promenádu a nakoniec sa aj rozlúčili veselým tancom. Nedali sa zahanbiť ani pani učiteľky, ktoré sa obliekli do veselých masiek.

 

viac: fotogaléria


 

Rýchlokurz 1.pomoci

1.pomocNaši deviataci si rozšírili svoje kompetencie pre život, absolvovali rýchlokurz 1. pomoci za asistencie študentov Strednej zdravotníckej školy v Pov. Bystrici a ich pani profesorky Pavlacovej.

 

viac: fotogaléria


 

Prvý výrobok

prvý výrobokPrepojenie teórie s praxou je dôležité, presvedčili sa o tom aj  žiaci 5.A triedy na predmete technika, kde  využili svoje teoretické vedomosti  a vyrobili si svoj prvý výrobok za asistencie žiakov zo SOŠ, v odbore stolár. Výrobok poteší určite všetky maminy, lebo varecha sa vždy zíde.

 

viac: fotogaléria


 

Prevencia fajčenia

prevencia fajčeniaNaši šiestaci  sa stretli s Mgr. Bašovou z Poradne zdravia a spolu rozobrali aktuálnu tému mladých - fajčenie. Diskutovali o  zdravotných rizikách  závislosti na nikotíne, niektorí vyskúšali aj prístroj, ktorý zaznamenáva množstvo oxidu uhoľnatého v pľúcach.

 

viac: fotogaléria


 

Lyžiarsky kurz na Donovaloch

Lyžiarsky kurzLyžiarsky kurz na Donovaloch sa úspešne realizoval  od 23. do 27. Januára.  Žiaci 7.C a 7.B triedy spolu s 3 inštruktorkami  za krásneho slnečného počasia   a veľmi dobrých snehových podmienok , zvládli základné lyžiarske zručnosti a upevnili svoje zdravie a vzťahy v triednom kolektíve.

 

viac: fotogaléria


 

Exkurzia v strojárskom podniku

Exkurzia PSLPosledný januárový deň chlapci 9. ročníka navštívili strojársku firmu PSL,a.s., kde si pozreli výrobu veľkorozmerových ložísk. Pokračovali  návštevou  SOŠ strojníckej, kde videli stredisko praktického vyučovania. Aj takto chceme našim žiakom pomôcť pri rozhodovaní kam na strednú školu.

 

viac: fotogaléria

 

 


 

Vianočné tvorivé dielne 4.D

4.DDňa 14.12.2016 žiaci 4.D triedy mali vianočné tvorivé dielne. Vyrábali vianočné ozdoby na stromček a celkom sa im podarili.

V čase, keď sa na škole vymieňali okná, tak celkom vydarená akcia, z ktorej sa tešili hlavne deti.

viac: fotogaléria


 

Lego na kolesách

lego na kolesáchDňa 10.11.2016 sme sa zúčastnili spolu s deťmi 1.aj z 2.stupňa na výstave Lego na Kolesách v Bratislave. Deti si tu pozreli modely z obľúbenej detskej hračky Lego, a samozrejme si vyskúšali svoju tvorivosť, kreativitu a zručnosť z týchto kociek. Boli sme pod dohľadom pani uč. Jurkovičovej, Rumanovej a pani Jašovej.

 

viac: fotogaléria


 

Adventný čas s bylinkami

adventný čas s bylinkamiDňa 29. novembra 2016 absolvovali žiaci V. Základnej školy v Považskej Bystrici dve zaujímavé prednášky o adventných zvykoch a liečivých bylinkách v priestoroch Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prednášky sa uskutočnili v rámci projektu Múzeum v škole, ktorý sa v múzeu uskutočňuje s podporou Ministerstva kultúry SR.

Ako prvá sa žiakom venovala botanička múzea Ing. Zuzana Huličiaková. S využitím powerpointovej prezentácie ich vtiahla do problematiky bylinkárstva. Dozvedeli sa,  akú výbavu potrebuje každý bylinkár – atlasy, kôš, nožnice, sklené nádoby, papierové vrecúška, atď.. Porozprávala im o zásadách, ktoré treba dodržiavať pri zbere, sušení a inom nakladaní s liečivkami. Predstavila im tie najbežnejšie druhy, ktoré môžeme nazberať  v našom okolí i tie, ktoré sa dajú vypestovať doma v záhrade. Oboznámili sa, aké liečivé účinky majú spomínané rastliny a kedy je najvhodneší čas na ich zber.

Po ukončení teoretickej časti mali možnosť spoznať chuť niektorých liečivých byliniek, z ktorých im pracovníci múzea pripravili tri druhy čajov – lipový, bylinkovú zmes a z dúšky materinej.

Na záver, v rámci fixácie získaných poznatkov, botanička pre žiakov pripravila tajničku. Prvých štyroch správnych lúštiteľov neminula malá odmena - „skladačka“ motocyklov.

S adventným zvykoslovím oboznámila deti etnologička múzea dr. Petronela Rágulová. Venovala sa nielen tradičným ľudovým zvykom počas tzv. stridžích dní (sv. Kataríny, sv. Ondreja, sv. Barbory, sv. Mikuláša a sv. Lucie), ale aj novšej kresťanskej vrstve zvykov. Žiakov oboznámila aj so symbolikou adventného venca.

V zážitkovej časti vyučovania mali žiaci možnosť spoznať viaceré predmety zo zbierkového fondu múzea, napr. pražič na kávu, drevené formy na maslo, včelársky dymák a iné zaujímavé predmety.

V záverečnej časti si žiaci pozreli prírodovednú výstavu „Prechádzka lesom“, ktorú tvoria viaceré dermoplastické preparáty lesných zvierat – výstavu lektoroval zoológ Ing. Tomáš Žilinčík. 


 
  • IMG_4570.JPG

  • IMG_4581.JPG

  • IMG_4591.JPG

  • IMG_4593.JPG

  • IMG_20161129_094456.jpg

  • IMG_20161129_094520.jpg

  • IMG_20161129_104331.jpg


 

Divadelné predstavenie v Žiline

Bábkové divadloŽiaci prvého stupňa sa zúčastnili v dňoch 15.11.-16.11. 2016 bábkového predstavenia v Žiline pod názvom Červená čiapočka. Okrem  umeleckého zážitku, ktorý si odniesli  z krásnej rozprávky, sa deti  naučili aj kultúrnemu správaniu počas divadelnej hry. Už teraz  sa tešíme na ďalšie divadielko!

 


 
  • 20161116_090017.jpg

  • 20161116_090031.jpg

  • 20161116_095444_1.jpg


 

Exkurzia Ostrava

exkurzia Ostrava25. október mal pre 42 žiakov našej školy prívlastky: jedinečný, neopakovateľný, zaujímavý... Dôvod týchto pomenovaní? Exkurzia do Ostravy, v ktorej najskôr navštívili planetárium so zaujímavou interaktívnou výstavou a jedinečnou prednáškou doplnenou filmovou projekciou. Potom účastníci exkurzie absolvovali návštevu Vedecko-technického centra severomoravskej metropoly, miesta, kde sa mali možnosť zoznámiť s viacerými vednými odbormi – akčne, zábavne, poučne – teda opäť interaktívne. A ich odpovede na otázku – Ako sa vám exkurzia páčila? – BOLA SUPER!

Umelecké laboratórium

Hodiny výchovy umením mali deviataci našej školy v októbri spojené s hľadaním istých podobností medzi vedeckými pokusmi a umeleckým dielom. A výsledok – úžasné, hoci krátkodobé umelecké dielka z oblasti akčného či kinetického umenia, op-artu, procesuálneho a spotrebného objektu.

viac: fotogaléria


 

Projekt: Záložka do knihy spája školy: Čítam, čítaš, čítame

záložka do knihyV tomto roku bol pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc vyhlásený 7. ročník projektu Záložka do knihy spája školy.

Pre našu školu bola vybraná ako partnerská škola Základná škola s materskou školou na Tajovského ulici v Poprade.

Počas mesiaca októbra naši žiaci usilovne tvorili pre žiakov danej školy záložky do kníh. Rovnaká činnosť prebiehala aj v Poprade. Použili sme pritom rôzne techniky, materiály, fantáziu a v neposlednom rade tvorivosť a nápaditosť.

Koncom mesiaca pani učiteľka Zuzana Bošková pripravila balík so všetkými záložkami a zaslala ho poštou do Popradu. V tom čase putoval aj balík so záložkami z Popradu ku nám. Tento úspešne docestoval pred jesennými prázdninami a všetkých nás potešil.

Úlohou žiackej poroty bolo vybrať z neho 3 najkrajšie záložky, čo vôbec nebolo také jednoduché. Ich autori získajú v Poprade knižnú odmenu. Podobne budú odmenení aj naši traja žiaci u nás – ich záložky vyberie žiacka porota v Poprade.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom, pani učiteľkám a pani vychovávateľkám, ktoré pomohli projekt zrealizovať.

Veríme, že aj vďaka „vymeneným záložkám“  budú naše zážitky pri čítaní krajšie a príjemnejšie.

 

viac: fotogaléria


 

Čítanie pod lampou –
– oslava Medzinárodného dňa školských knižníc

čítanie pod lampouKaždoročne počas štvrtého októbrového pondelka slávime Medzinárodný deň školských knižníc. A tak sa 24. 10. 2016 v herni našej školy stretli žiaci, rodičia aj pani učiteľky, aby spoločne oslávili tento sviatok. Ako inak osláviť sviatok knižnice – predsa čítaním. Už po druhýkrát pripravili pani učiteľky Eva Žibrúnová a Zuzana Bošková zaujímavé podujatie – Čítanie pod lampou.

Akciu otvorila pani učiteľka Zuzana Bošková, ktorá v krátkosti oboznámila všetkých so vznikom tradície tohto sviatku. Pripomenula všetkým, že je potrebné a zábavné venovať čas knihám.

V malej ankete pani učiteľka Eva Žibrúnová pýtala detí, čo rady čítajú.

Pod lampou, ktorá dotvárala príjemnú atmosféru celého podujatia, ako prvá prečítala svoju obľúbenú rozprávku z knižky M . Ďuríčkovej Nie je škola ako škola pani učiteľka Martina Kališová, naša odborníčka v oblasti informatiky. Pani učiteľka Žibrúnová jej položila niekoľko otázok o jej vzťahu k čítaniu. Pani uč. Kališová sa vyznala k svojej láske ku knihám, ktoré pre ňu napriek dnešnej pretechnizovanej dobe znamenajú veľmi veľa. Povzbudila deti aj dospelých k čítaniu a nachádzaniu krás v knižkách.

Počas ďalšej časti sa v kresle striedali dvojice – rodič a dieťa v čítaní úryvku z prinesenej svojej obľúbenej knižky. Pre deti to bolo zaujímavé nielen tým, že si mohli skúsiť prácu s mikrofónom, ale aj preto, že hlasné čítanie pred publikom je predsa iné, ako čítanie si doma v izbičke. Na pripravenú tabuľu zaznačili názvy knižiek, z ktorých čítali.

Potom podľa Osmijankovej rozprávky, ktorú im prečítala p. uč. Evka Žibrúnová, žiaci kreslili zaujímavé ilustrácie.

V závere deti zhodnotili podujatie na pripravených kartičkách.

Deti si odniesli sladkú odmenu a malý darček v podobe pamätného listu. Pri rozlúčke sme si zaželali, aby nás čítanie bavilo a prinášalo nám veľa vedomostí, ale i pekných chvíľ s knihou – možno aj požičanou z našej školskej knižnice. 

 

viac: fotogaléria


 

Exkurzia Bratislava

exkurzia BratislavaDňa 24.10.2016 navštívili triedy 2.C, 3.D a 4.D svetovú výstavu o kozmonautike Cosmos Discovery, kde deti videli  200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, príbeh Jurija Gagarina, či americkú raketu Mercury, lunárne výpravy programu Apollo, ruské mesačné vozidlo Lunochod. Rovnako pestrá bola aj prehliadka kozmických skafandrov, obrovský model rakety Saturn alebo tri originálne základné moduly ruského Soyuzu, kameň z Mesiaca a mnoho ďalších zaujímavostí. Potom sa autobusom presunuli na putovnú výstavu LEGO- Kocky na cestách. Čakalo na nich 150 modelov vytvorených z tisícov kociek svetoznámej stavebnice. Okrem budov, obdivovali aj modely dopravných prostriedkov, medzi inými monopost F1 či legendárny Titanic. rozprávkové postavy  v životnej veľkosti a na záver si mali možnosť poskladať vlastný model v interaktívnej zóne.

viac: fotogaléria


 

Jesenné tvorivé dielne

jesenné tvorivé dielneV stredu 26.10.2016 sa už po tretíkrát zmenila trieda 3.D na tvorivú dielničku, kde nielen žiaci,ale aj ich rodičia popustili uzdu svojej fantázii a vytvorili čarovné dielka z tekvíc, gaštanov, vetvičiek a iného prírodného materiálu. Výtvory chvíľku zdobili vestibul pavilónu E a potom našli svoje miesto v skalke našej školičky. Už teraz sa tešíme na budúci- štvrtý ročník :)

viac: fotogaléria


 

Mentálna anorexia

mentálna anorexiaDievčatá - naše ôsmačky sa stretli so psychologičkou z CPPPa P Mgr. J. Karasovou a spolu debatovali na tému Mentálna anorexia. Dozvedeli sa o príčinách, dôsledkoch, zdravotných rizikách jednej z porúch príjmu potravy.

 

viac: fotogaléria


 

Terorizmus, migrácia vo svete

 terorizmus, migrácia vo sveteTéma terorizmu a migrácie  je veľmi aktuálna, naši ôsmaci a siedmaci mali možnosť diskutovať na túto vážnu tému s našim bývalým žiakom , dnes absolventom Vysokej školy Martinom Bizikom.Otázok bolo naozaj veľa, je vidieť, že táto téma je často spomínaná aj v rodinách detí.

 

viac: fotogaléria


 

Deň jablka 2016

deň jablkaDňa 26.10.2016 sa na našej škole konala pri príležitosti Dňa jablka už tradičná ochutnávka šťavnatých jabĺk viacerých odrôd, na príprave ktorej spolupracovali p.uč. Mgr. Belásová, Mgr. Škultétyová a žiaci 9.B triedy. Ochutnávačov z 1. a 2. stupňa k prestretým stolom prilákala nielen chuť na tento mimoriadne zdravý a príjemný doplnok ku desiate, ale i nádherná vôňa jabĺčok a škorice, ktorá sa šírila všade navôkol.

 

viac: fotogaléria


 

Tekvice parádnice

tekvice parádnice Dňa 25.10. žiaci 8. a 9.ročníka vytvárali zaujímavé jesenné dekorácie na hodine výtvarnej výchovy. Tekvice  zdobili prírodninami a rôznymi materiálmi. Zo zhotovených tekvíc je zrealizovaná výstavka.  Tekvice parádnice skrášľujú chodbu v pavilóne  B.

 

viac: fotogaléria


 

Naši žiaci navštívili Zoo Ostrava

zooVýborný edukačný program neohrozil dážď, bolo super. Návšteva sa uskutočnila na pozvanie ZŠ Chrjukinova v rámci medzinárodnej spolupráce. 

 

viac: fotogaléria


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka