Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Výročie školy

 
 

    Tridsať rokov v živote človeka nie je najmenej, ale v živote školy je veru dosť. Veď počas týchto rokov sa na našej škole vystriedali stovky a stovky žiakov, pedagogických i nepedagogických pracovníkov. Prázdne triedy a kabinety sa pomaly zapĺňali učebnými pomôckami, audiovizuálnou technikou, počítačmi.

    Z kroniky a archívnych záznamov sa dozvedáme o všetkých radostiach i starostiach 30-ročnej jubilantky, o tom, ako sa jej od vzniku darilo zaradiť medzi najlepšie školy v okrese či kraji, akými zmenami prešla po roku 1989, kedy sa rozšírila možnosť vyučovania cudzích jazykov, ako sa postupne menil obsah vzdelávania, až po príchod k právnemu subjektu. A prichádzajú ďalšie zmeny: škola zmenou legislatívy prešla pod nového zriaďovateľa – Mesto Považská Bystrica, počnúc januárom 2004 je financovaná na základe normatívneho príspevku na žiaka, rozširuje a mení sa profilácia školy, pribúdajú odborné učebne, škola sa čoraz viac zapája do projektov s cieľom získať finančné prostriedky a skvalitniť vyučovanie, zlepšuje sa spolupráca školy s rodičmi.

    A opäť sú tu nové radosti a starosti. Dnes na nás zo stien pozerajú prekrásne výtvarné práce žiakov či pedagógov, školský život nemo sledujú stromy v okolí vysadené pred tridsiatimi rokmi a úloha školy zostáva stále rovnaká – naučiť a vychovávať.

 

PaedDr. Iveta Štiborová          


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka