Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

E-TWINNING

Informácie o projekte eTwinning

 

Môj denník

V prvom roku bol projekt zameraný na zoznámenie škôl prostredníctvom maskotov (Kája a Pája – koníkovia z dreva, handrová bábika Veronika ). V priebehu celého školského roka sa maskoti zoznamovali s prostredím školy, s novými spolužiakmi, zúčastňovali sa akcií usporiadaných školami - výletov, súťaží, slávností v meste a pod. Z každej akcie žiaci hostiteľskej školy pripravili dokumentáciu (fotografie, kreslené obrázky ) a krátko popísali priebeh akcií a zážitky maskota.
Tento záznam vždy po akcii poslali partnerskej škole. Školy z jednotlivých dokumentov zostavili denník z pobytu svojho maskota.
V závere školského roka navštívili deti z Ostravskej školy našu školu. Počas pobytu sme im ukázali priestory našej školy, pripravili sme pre nich zábavné súťaže, diskotéku. Samozrejme, že sme im ukázali aj naše mesto, tiež sme sa vybrali na prechádzku do Manínskej tiesňavy. Noc strávili deti v rodinách našich žiakov. Na naše odporúčanie navštívili naši priatelia aj prekrásny betlehem v Rajeckej Lesnej.

 


 

Zvyky a tradície

Môj denník II. – Ľudové zvyky a tradície v našom regióne

Tento školský rok 2007/2008 sme sa zamerali pri práci na projekte na zvyky, tradície a turistické zaujímavosti v našich regiónoch.
Hlavným cieľom tohto projektu je spoznávať tradície, zvyky a turisticky zaujímavé lokality u nás a v krajine našej partnerskej školy . A tiež ich vedieť priblížiť kamarátom v partnerskej škole.
Počas celého roka si žiaci vedú denník vo forme rôznych listov, textov, prezentácií, v ktorom dokumentujú každú svoju činnosť s partnerskou školou. Pri vyhľadávaní informácií môžu žiaci použiť rôzne zdroje – noviny, časopisy, televíziu, knihy, historické materiály, internetové stránky a samozrejme zážitky a skúsenosti svojich rodičov, starých rodičov, remeselníkov, pracovníkov folklórneho súboru.
V závere projektu chceme uskutočniť výmenný pobyt, pri ktorom naši žiaci môžu osobne spoznať svojich priateľov v partnerskej škole, zvyky, tradície a zaujímavosti regiónu severnej Moravy.
Tento projekt bol celoročný. Mal opäť priniesť radosť a oživenie každodenného vyučovacieho procesu a hlavne naučiť žiakov komunikovať s priateľmi v Európe.


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka