Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

História

Domino je hudobno- dramatický súbor, ktorý združuje deti so záujmom o divadlo a spev. Na ZŠ Slovenských partizánov pracuje už deviaty rok. Od svojho začiatku sa zúčastňuje regionálnych i krajských prehliadok detskej dramatickej tvorivosti – Rozprávkové javisko, na ktorých získava popredné umiestnenia. Okrem súťaží sa súbor predstavuje i diváckej verejnosti, je pravidelným účastníkom DEDIF-u – detského divadelného festivalu, poriada divadelné popoludnia pre rodičov a priateľov školy ale i pre malých divákov zo školskej družiny či klubu.
V svojom repertoári sa zameriaval na hudobno-dramatické produkcie, ktoré boli prílohou učebníc hudobnej výchovy pre jednotlivé ročníky 2. stupňa. V podaní súboru DOMINO mali diváci možnosť vidieť také predstavenia ako Pamodaj šťastia, My, vrabčiaci, Hlúpy Maťko a blázni, Ženích pre slečnu myšku, Harlekýn, Trojruža. S predstavením O Bohatém sa súbor Domino predstavil na minuloročnej prehliadke, kde získal mimoriadne ocenenie a právo postupu na prehliadku Gorazdov Močenok. V tohtoročnej sehzóne súbor naštudoval hru Zhavranení, s ktorou sa v nasledujúcich dňoch predstaví na krajskej prehliadke Rozprávkové javisko.
V súbore DOMINO majú svoje domovské právo mnohé z detí školy. Viaceré z nich už študujú na vysokých či stredných školách, kde sa nemenej úspešne zúčastňujú divadelného diania školy. Patrí k nim Monika Kvaššayová, Peter Kováčik, Michaela Chovancová a mnohí ďalší.
Niektorí z členov súboru sa rozhodli ísť i cestou scénických miniatúr. Medzi divadelné nádeje patrí Rebeka Jurčacková, ktorá sa s miniatúrami predstavuje divákom už tretí rok, nemenej nádejnou je i Petra Špániková, Katka Pavlíková či Lucia Valachová, ktoré tiež s divadielkami jedného herca oslovili divákov.
 


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka