Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

KOMPARO

Certifikáty z testovania Komparo - 8. a 9 ročník šk. rok 2013/2014

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

 

Komparo má tri zložky: testovanie ôsmakov a deviatakov (prebehlo v novembri), dotazníkový prieskum pre žiakov II. stupňa, rodičov a učiteľov (marec) a testovanie štvrtákov a šiestakov (máj).

 

Dotazníkový prieskum je zameraný na zistenie názorov žiakov a učiteľov na obsah vzdelávania, formy a metódy vyučovania, klímu školy, ...
 
Testovanie deviatakov sa približuje Testovaniu 9 (tzv. Monitor) a skladá sa z dvoch testov - matematika a slovenský jazyk. Pre žiakov je akousi generálkou, vyskúšajú si prácu s odpoveďovými hárkami, spôsob rozloženia času a pod. Výsledky im napovedia, na akej úrovni je ich príprava na "ostré" Testovanie.
 
Štvrtáci, šiestaci a ôsmaci sú testovaní v piatich oblastiach: matematika, prírodovedný blok, slovenský jazyk, spoločenskovedný blok a všeobecné študijné predpoklady.
Pre štvrtákov je to vlastne záverečné testovanie na výstupe z I. stupňa a súčasne už aj príprava na plánované Testovanie 5, ktoré sa v roku 2014 uskutoční ako generálna skúška a od roku 2015 bude prebiehať riadne testovanie.
 
Nakoľko sa do testovania Komparo škola zapája už dlhodobejšie, tento rok by sme mali získať informácie aj o tom, ako sa menia výsledky testovaných tried v priebehu rokov.
 

 

Komparo 2012/2013

V týchto dňoch sme získali oficiálne výsledky testovania Komparo, ktoré sa uskutočnilo v novembri 2012. Deviataci boli testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Žiaci ôsmeho ročníka riešili úlohy z piatich oblastí: matematika, slovenský jazyk a literatúra, spoločenské vedy, prírodné vedy a všeobecné študijné predpoklady.

Spomedzi  734 škôl, ktoré sa zapojili do testovania deviatakov, sme sa v matematike umiestnili medzi desiatimi percentami najlepších, v slovenskom jazyku a literatúre medzi najlepšími trinástimi percentami škôl.

Testovania ôsmakov sa zúčastnilo 393 škôl. Naši žiaci boli najúspešnejší v spoločenskovednom bloku (medzi 14 % najúspešnejších) a v slovenskom jazyku a literatúre (18 % najlepších).

Účasťou na testovaní Komparo dokazujeme, že to so vzdelávaním myslíme vážne.


 

Komparo

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka