Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu Hlavné menu 9 Prechod na navigáciu vodorovná

Výsledky súťaží

ÚSPECH SUPERTRIED

22. jún bol pre dve triedy našej školy napínavý, úžasný, netradičný, víťazný... jednoducho SUPER. A dôvod? Tieto triedy, presnejšie 6. D a 8. C sa práve v pondelok 22. júna zúčastnili celoslovenského finále súťaže SUPERTRIEDA v ružinovskom Dome kultúry v Bratislave.

Po hlasovej rozcvičke v šatni nasledovali priestorové javiskové skúšky a potom čakanie na chvíľu, keď príde ich javiskový čas. A potom opäť čakanie na výsledný verdikt poroty. A ten bol veľmi priaznivý – 6. D sa vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste. A 8. C? Tiež neodišla bez ocenenia. V svojej kategórii – teda v tretej- sa umiestnila na treťom mieste.

Unavení, ale šťastní sa vracali supertriedisti domov a to, že celý čas znel v autobuse spev a smiech – to je predsa jasné – veď na spev i smiech bol dôvod dvojnásobný. To, že mohli obidve triedy cestovať do Bratislavy a súťažiť, záviselo nielen od ich supervýkonov v krajskom kole, ale aj od sponzorov – MEGAWASTE, Slovenských lesov, HALALI - ktorým patrí veľké ĎAKUJEME!

 

viac: fotogaléria


 

Ďalší vynikajúci úspech z matematiky

Dňa 11.6 2015 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské finále matematickej súťaže PANGEA 2015. V jej 4. ročníku súťažilo 65 249 žiakov zo 604 škôl z celého Slovenska. Do finále postúpilo 476 najlepších a medzi nimi aj štyria naši žiaci:

MATÚŠ PAPŠO 7.D

MARTIN BUCKO 7.D

MÁRIA MIČEKOVÁ 8.D

SAMUEL KAMAS 9.C

Pod záštitou Ministerstva školstva, vedy a výskumu Slovenskej republiky bojovali na Strojníckej fakulte STU v Bratislave o najcennejšie kovy.

Najviac sa darilo MATÚŠOVI PAPŠOVI zo 7.D, ktorý pod vedením PaedDr. Dagmar Skladanej opäť uplatnil svoj talent a preukázal úžasné vedomosti z matematiky. Vo svojej kategórii obsadil 1. miesto, získal diplom, hodnotnú cenu a možnosť štúdia na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky bez prijímacích pohovorov.

Martin, Mária a Samuel - aj keď neobsadili jedno z prvých miest - už postupom do finále potvrdili svoje schopnosti a znalosti z matematiky a tiež im blahoželáme k úspešnému vystúpeniu.

 

viac: fotogaléria


 

Majstrovstvá kraja v skoku do výšky

Na majstrovstvách kraja v Dubnici nad Váhom Natália Markovičová z 8.C získala krásne 3.miesto v skoku do výšky výkonom 145 cm. Žiačku pripravovala pani učiteľka Nováková. Blahoželáme!

 

viac: fotogaléria


 

Krajské kolo v atletike žiakov ZŠ jednotlivcov

Na krajskom kole v atletike žiakov ZŠ jednotlivcov našu školu v Dubnici nad Váhom reprezentovala Natália Markovičová z 8.C triedy. Svojím výkonom obsadila 3. miesto. Žiačku pripravovala pani učiteľka Nováková. Blahoželáme!


 

Celoštátne kolo Pytagoriády

V dňoch 3. – 4. júna 2015 sa v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave konalo Celoštátne kolo 36. ročníka Pytagoriády. Našu školu v ňom reprezentoval MATÚŠ PAPŠO, žiak 7. D triedy. Matúš skončil v kategórii P8 na 3. mieste. Bronzová medaila, ktorú si Matúš zo súťaže odniesol, má ale väčšiu cenu, a to preto, že ju získal v boji so súpermi, ktorí boli od neho o rok starší. Žiaka pripravovala pani učiteľka Skladaná. Blahoželáme!


 

SUPERTRIEDA - krajské kolo

Krajské kolo v Trenčíne sa uskutočnilo v malebnom Detskom mestečku v Zlatovciach, kde veľmi radi chodíme. Je to miesto plné dobrých ľudí.

Cenu za skvelé scénické prevedenie získava 6.C, ZŠ Slovenských partizánov, Považská Bystrica,

za predstavenie „ Krátke rozprávanie o upratovaní.“

réžia : pani učiteľka Ing. Anna Kováčiková

 

Do finále postupujú :

6.D, ZŠ Slovenkých partizánov, Považská Bystrica, predstavenie„SOS“

réžia pani učiteľka Mgr.Lenka Kľúčiková

8.C, ZŠ Slovenkých partizánov, Považská Bystrica, predstavenie „V ako voda.“

réžia pani učiteľka PaedDr. Eva Žibrúnová

Všetkým zúčastneným blahoželáme!

 

 viac: http://supertrieda.com/category/supertrieda/

 


 

Celoslovenská literárna súťaž TATARKOV PLEVNÍK

Literárna súťaž s celoslovenskou platnosťou - Tatarkov Plevník sa stala magnetom pre mnohých začínajúcich autorov, ku ktorým patrili aj naši žiaci. Petra Špániková z 8.C za svoju literárnu prácu získala čestné uznanie a Kamila Kvasnicová z 9.E zaujala porotu tak, že jej pridelila 2. miesto. Svojou účasťou poctil 13.ročník súťaže aj známy slovenský spisovať Rudolf Dobiáš, ktorý bol zároveň predsedom poroty dospelých autorov. Žiačky pripravovali pani učiteľky Žibrunová a Machničová. Gratulujeme!

 

viac: fotogaléria


 

Majstrovstvá okresu v atletike

Súťaž družstiev dievčat a chlapcov a zároveň aj súťaž jednotlivcov sa usktuočnila 20.5.2015 na štadióne v Považskej Bystrici. Úspešné bolo družstvo dievčat aj chlapcov, keď zhodne obsadili 2. miesta za atletikou 3.ZŠ Pov. Bystrica. 

Darilo sa aj jednotlivcom. Dvojnásobným majstrom okresu sa stal Daniel Bisaha z 9.D triedy, ktorý zvíťazil v skoku ďalekom a vo vrhu guľou. Prvé miesto obsadila aj Natália Markovičová z 8.C triedy, ktorá vyhrala skok vysoký a 3. miesto v behu na 60 m. Obidvaja nás budú reprezentovať na majstrovstvách kraja, ktoré budú v Dubnici nad Váhom. 

Ďalšie výborné umiestnenia: 

2. miesto - štafeta dievčat 4 x 60 m

2. miesto - štafeta chlapcov 4 x 60 m

3. miesto - Babčanová Nina z 8.C - skok ďaleký

3. miesto - Randa Aleš z 9.E - beh na 300 m

Žiakov pripravovali pani učiteľka Nováková a pán učiteľ Uriča. Všetkým blahoželáme!

 

viac: fotogaléria

 


 

Biologická olympiáda - okresné kolo

V kategórii D na biologickej olympiáde našu školu reprezentovali Veronika Karasová zo 7.D triedy, ktorá obsadila 1. miesto a Ľudmila Pepichová zo 6.D, ktorá skončila na 2. mieste. Žiačky pripravovala pani učiteľka Kubíková a Jarošová. Gratulujeme!

viac: fotogaléria


 

Biologická olympiáda - krajské kolo

Našu školu reprezentovala v biologickej olympiáde kategórii E - odbor zoológia žiačka Katarína Podhradská z 8.C triedy. Umiestnila sa na peknom 2. mieste. Žiačku pripravovala pani učiteľka Kubíková. Blahoželáme!


 

Geografická olympiáda - krajské kolo

Veľmi úspešná žiačka 8.D triedy Mária Mičeková získala 8. miesto na krajskom kole geografickej olympiády v Novom Meste nad Váhom, ktoré sa konalo 21.4. a zároveň bola úspešnou riešiteľkou. Súťažila v spoločnej kategórii so žiakmi 9. ročníka. V okresnom kole získala vynikajúce 2. miesto. Na súťaž ju pripravovala pani učiteľka Špániková. Gratulujeme!


 

Krajské kolo v prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Dňa 30. apríla sa v priestoroch ZŠ v Bzinciach pod Javorinou konal už 61.ročník súťaže v prednese poézie a prózy, známy ako Hviezdoslavov Kubín. Koniec apríla patril krajskému kolu, na ktorom zahviezdili aj naše žiačky. 

V 2. kategórii - prednes poézie - sa na 3. mieste umiestnila Terezka Podhradská, žiačka 6.D. V 3. kategórii - prednes prózy v silnej konkurencii čestne obstála žiačka 8.C - Miška Capková, ktorá získala čestné uznanie. Žiačky pripravovala pani učiteľka Žibrunová. Gratulujeme!

viac: fotogaléria 


 

Celoslovenské kolo výtvarnej súťaže – Portrét Ľudovíta Štúra

Z príležitosti 200-ého výročia Ľudovíta Štúra sa žiačky našej školy zúčastnili celoslovenskej výtvarnej súťaže – Portrét Ľudovíta Štúra. Pekné 2. miesto v celoslovenskej súťaži získala Klaudia Mituníková z 8.B. Žiačku pripravovala pani učiteľka Škultétyová. Blahoželáme!

 

viac: fotogaléria


 

Krajské kolo BALTIE 2015

Programátori z celého okresu sa 27. apríla stretli u nás v škole, aby si virtuálne porovnali svoje schopnosti s deťmi z celého Slovenska, ktoré riešili rovnaké úlohy na inom mieste a v inom čase. Takto už niekoľko rokov prebieha programátorská súťaž Baltie.
Veľmi dobre sa darilo najmä naším najstarším - v kategórii C (7. - 9. ročník) obsadil Jakub Sokolík z 9.C v kraji prvé miesto, druhá priečka patrí Márii Mičekovej z 8.D a tretia jej spolužiakovi Samuelovi Mytníkovi.
V kategórii B (4. - 6. ročník) sa na 5. mieste umiestnil Matúš Mytník zo 6.E. Žiakov pripravovala pani učiteľka Kališová. Blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

viac: fotogaléria
 


 

PORTRÉT ĽUDOVÍTA ŠTÚRA

V ZŠ Modra sa uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže Portrét Ľudovíta Štúra. Našu školu reprezentovala Klaudia Mituníková z 8.B triedy, ktorá obsadila 2. miesto. Žiačku pripravovala pani učiteľka Škultétyová. Blahoželáme!


 

Malý futbal chlapci - okresné kolo

Dňa 29. 4. sa na I. ZŠ Pov. Bystrica uskutočnilo okresného kolo malého futbalu. V okresnom finále sme zvíťazili nad ZŠ Pružina 10 : 4, ale prehrali s I. ZŠ 1 : 5 a ZŠ Domaniža  2 : 3, čo stačilo "len" na 3. miesto v okrese. Žiakov pripravoval pán učiteľ Uriča. Blahoželáme!


 

Ekojarmok - prírodovedná a ekologická súťaž

Dňa 23. apríla 2015 sa uskutočnilo na pešej zóne zaujímavé podujatie pod názvom Ekojarmok. Žiaci z 3.D sa zúčastnili tejto prírodovednej súťaže a umiestnili sa na 1. mieste v kategórii A. Pripravili si rôzne projekty, pracovné listy a pokusy na tému Energia. Taktiež zhotovili makety jadrovej, tepelnej, vodnej elektrárne, vyrobili vrtuľky, plachetničky i vodné mlyny. Vedomosti k danej téme získali na hodine prírodovedy, vlastivedy, exkurziách a na webovej stránke: www. energiazblizka.sk. Na súťaž sa zodpovedne pripravili pod vedením pani učiteľky Tatiany Zekanovej. Blahoželáme!


 

Chemická olympiáda - krajské kolo

Našu školu na krajskom kole v Novákoch reprezentoval Marek Ďurika z 9.C triedy, ktorý sa umiestnil na 5. mieste. Žiaka pripravovala pani učiteľka Belásová. Blahoželáme!


 

DOMINO na krajskej súťaži v Novom Meste nad Váhom

Dňa 28. 4. sa detský divadelný súbor DOMINO zúčastnil krajskej prehliadky detských recitačných
kolektívov v Novom Meste nad Váhom, kde sa predstavil s hudobno-dramatickou hrou Drakoviny. Keďže sa mu žiadna z medailí neušla, uspokojili sa decká z Domina aj so "zemiakovou medailou". 

viac: fotogaléria

 


 

Celoslovenská súťaž ROBO CUP 2015

Žiaci súťažili ako družstvo v stavbe a programovaní robotov Dance secondary.  Žiaci Branislav Hrenák  z  9.B  a  Michal Michálek z 8.B zúročili svoje úsilie a umiestnili sa na 3. mieste. Žiakov pripravoval pán učiteľ Mičúch. 

 


 

Naše úspechy

ROBO CUP 2015 - Dance secondary 3. miesto

ROBO CUP 2015 - Dance secondary 3. miesto

EKOPYRAMÍDA 2015

EKOPYRAMÍDA 2015

EKOLOGICKÝ JARMOK 2015 - 1. miesto v kategórii A

EKOLOGICKÝ JARMOK 2015 - 1. miesto v kategórii A


 

Malý futbal chlapci - obvodové kolo

Dňa 24.4. sa na VII. ZŠ Pov. Bystrica uskutočnilo obvodové kolo malého futbalu. Našu školu reprezentoval tím chlapcov Adam Čelko, František Krčmárik, Juraj Rychtárik, Peter Socha žiaci 9.A triedy. Ďalej Marco Vagner z 9.B, Daniel Brigant z 8.B, Peter Kuruc z 8.A a Fabián Čiernik zo 7.A triedy. Po víťazstvách nad VII. ZŠ 1 : 0, ZŠ Brvnište 3 : 2, remíze so IV. ZŠ 3 : 3 naši žiaci postúpili do okresného finále. Žiakov pripravoval pán učiteľ Uriča. Blahoželáme!


 

Čo vieš o hviezdach 2015 - astronomická súťaž

Dňa 10.4. 2015 v Púchove sa uskutočnilo regionálne kolo astronomickej súťaže "Čo vieš o hviezdach." Naši žiaci opäť bodovali. Na 1. mieste sa umiestnil Matúš Motlo z 5.D a na 2. mieste Matej Monošík zo 6.E triedy. Žiakov pripravoval pán učiteľ Mičúch. Blahoželáme!


 

Rozprávkové javisko - krajské kolo

Natália Filová z 3.D triedy sa zúčastnila so svojou scénickou miniatúrou rozprávkového javiska - krajského kola detskej dramatickej tvorivosti v Púchove. Umiestnila sa na 2. mieste. Žiačku pripravovala pani učiteľka Žibrúnová. Gratulujeme!


 

1. MIESTO V KAŽDEJ KATEGÓRII OKRESNÉHO KOLA MO

Dňa 8. 4. 2015 sa v CVČ v Považskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Autori tohtoročného kola potrápili najmä siedmakov a ôsmakov. Jedinou úspešnou riešiteľkou a zároveň víťazkou v kategórii Z8 bola naša žiačka MÁRIA MIČEKOVÁ z 8. D triedy, ktorú pripravovala pani učiteľka Mgr. Mária Heinischová. V siedmackej kategórii boli v našom obvode dvaja úspešní riešitelia, jedným z nich bol náš MATÚŠ PAPŠO  zo 7. D triedy, ktorý zvíťazil. Matúš zvládol náročnú situáciu s prehľadom a nestratil ani jeden bod. Matúša viedla pani učiteľka PaedDr. Dagmar Skladaná. V kategórii P6 bolo sedem úspešných riešiteľov.  O prvé miesto sa delili v tejto kategórii štyria žiaci. Do štvorice víťazov patrí z našej školy MATEJ MONOŠÍK zo 6. E triedy a úspešným riešiteľom bol aj Samuel Táborský zo             6.E triedy. Obidvoch pri príprave usmerňovala pani učiteľka Mgr. Martina Michálková.

MÁRIA MIČEKOVÁ, MATÚŠ PAPŠO a MATEJ MONOŠÍK spolu s januárovými víťazmi v kategóriách Z5 a Z9 EDUARDOM MRUGOM z 5. D triedy a SAMUELOM KAMASOM  z 9. C triedy vybojovali pre našu školu prvenstvo v každej kategórii okresného kola 64. ročníka MO.


 

Úspech v krajskom kole MO

Dňa 18. 3. 2015 sa v ZŠ v Trenčianskej Teplej uskutočnilo krajské kolo Matematickej olympiády v kategórii Z9. Našu školu v ňom reprezentovali 2 žiaci z 9. C triedy. Obidvaja po náročnej príprave a v silnej konkurencii obstáli veľmi dobre. JAKUB SOKOLÍK stratil len 1 bod z celkového možného súčtu bodov a umiestnil sa na 2. mieste, SAMUEL KAMAS skončil na 3. mieste.  Žiakov pripravovala pani učiteľka Skladaná. Blahoželáme!


 

Okresné kolo Matematickej olympiády, kategória Z5 a Z9

Dňa 21. 1. 2015 sa v priestoroch CVČ v Považskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v dvoch kategóriách: Z5 a Z9. Z našich piatakov sa najlepšie darilo EDUARDOVI MRUGOVI z 5. D triedy, ktorý skončil na 1. mieste vo svojej kategórii. Okresného kola sa zúčastnili aj FILIP PAPŠO a JOZEF BUDAY (obidvaja z 5. D triedy), ktorí sa na 7. a 8. mieste zaradili medzi 11 úspešných riešiteľov v kategórii Z5. Súťaž sa pre kategóriu Z5 končí okresným kolom. SAMUEL KAMAS a JAKUB SOKOLÍK (obidvaja z 9. C triedy) sa zaradili medzi troch úspešných riešiteľov v našom okrese v kategórii Z9. SAMUEL KAMAS si vybojoval 1. miesto a JAKUB SOKOLÍK 2. miesto. Okresná komisia MO v Považskej Bystrici ich navrhla do                       krajského kola. Žiakov pripravovala pani učiteľka Skladaná.


 

Okresné kolo Biologickej olympiády

Dňa 9.4.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády – kategória E odbornosť ZOOLÓGIA. V tejto kategórií našu školu reprezentovala Katarína Podhradská z 8.C triedy, ktorá obsadila 1. miesto. Zároveň postupuje aj do krajského kola. Žiačku pripravovala pani učiteľka Kubíková a Jarošová. Blahoželáme!                                              


 

Chemická olympiáda - obvodné kolo

Naši žiaci si počínali skutočne výborne. Pekné 1. miesto obsadila Petra Lišková z 9.E, 2. miesto Natália Harnádková z 9.D a na 4. mieste sa umiestnil Marek Ďurika z 9.C triedy. Žiakov pripravovala pani učiteľka Belásová. Srdečne blahoželáme!


 

Vyhodnotenie školskej súťaže o najkrajší návrh na obálku knihy

V marci - mesiaci knihy prebiehali súťaže o najkrajší návrh na obálku knihy. Určite ste už zvedaví na víťazov, ktorých ste vyberali sami svojím hlasovaním. 

Piataci, šiestaci a siedmaci tvorili svoje návrhy na hodinách výtvarnej výchovy a ich práce ste mohli vidieť vo vestibule pavilónu B. Na základe hlasovania žiakov sa víťazmi stali: 

5.ročník: Jana Mikulová (5.C) s obálkou knihy Príbeh Angry birds

6.ročník: Ema Zoe Grmanová (6.E) navrhla obálku knihy Neposlušné žriebätko

7.ročník: Soňa Istenáková (7.C) a jej Krajina zázrakov

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa stali tvorcami návrhov na hodinách informatiky, ich práce boli zverejnené na stránke školského časopisu. Podľa hlasovania žiakov školy najkrajšie obálky vytvorili: 

8.ročník: Sára Ďurovská (8.D) - kniha Zradný anjel

9.ročník: Tomáš Dérik (9.E) - Encyklopédia futbalu

Víťazom srdečne blahoželáme!


 

Dejepisná olympiáda - krajské kolo

Dňa 30.3. 2015 sa uskutočnilo krajské kolo dejepisnej olympiády v Trenčíne. Našu školu reprezentovali žiačky Veronika Karasová zo 7.D, ktorá obsadila 1. miesto. Júlia Mazáková z 8.C, ktorá skončila na 7. mieste a Petra Lišková z 9.E, ktorá sa umiestnila na 15. mieste. Žiačky pripravovala pani učiteľka Marenčinová. Blahoželáme!


 

Považskobystrická latka

Najlepší žiaci zo školskej súťaže v skoku do výšky reprezentovali našu školu na okresnej súťaži "Považskobystrická latka". Tradične sme dosiahli veľmi dobré výsledky: 
3. miesto 5.roč.: Lukáš Chovanec, Šimon Podolan, Michal Mokráš z 5.C
1. miesto 7.roč.: Kristián Tamáši 7.B
1. miesto 9.roč.: Daniel Bisaha z 9.D, Tomáš Lovíšek z 9.E 

3.miesto 5.roč.: Lucia Hromadíková z 5.C
3.miesto 7. roč.: Veronika Angyalová zo 7.C
2. miesto 8.roč.: Natália Markovičová z 8.C                                                                                                     2. miesto 9.roč.: Miriam Kališíková z 9.B

Všetkým blahoželáme! Žiakov pripravovali pani učiteľka Nováková a pán učiteľ Uriča. 


 

Rétorický Uhrovec - okresné kolo

V súťaži našu školu reprezentovali Simona Bočincová zo 7.D triedy, ktorá v 2. kategórií obsadila  2.miesto a Simona Štěpánová z 5.B triedy, ktorá sa v 1.kategórií umiestnila na 3.mieste. Srdečne gratulujeme. Žiačky pripravovali pani učiteľky Paprčková a Svrčková.


 

Rozprávkové javisko - regionálne kolo

Regionálneho kola Rozprávkové javisko sa tento rok opäť zúčastnil náš divadelný súbor DOMINO. 2. miesto v scénických miniatúrach obsadila Natália Filová z 3.D triedy a postupuje na krajské kolo do Púchova.  Divadelný súbor Domino získal cenu za hudobno-dramatické stvárnenie poézie D. Heviera. A postupujú na krajské kolo do Nového Mesta nad Váhom - divadlá poézie, Hviezdoslavov Kubín. Žiakov pripravovala pani učiteľka Žibrúnová. Gratulujeme!


 

Fyzikálna olympiáda

Dňa 19.3. 2015 sa uskutočnila v CVČ fyzikálna olympiáda. V kategórií F obsadili naši žiaci Mária Mičeková a Samuel Mytník z 8.D pekné 1. miesto. V kategórií E 2.miesto obsadil Jakub Sokolík z 9.C triedy. Blahoželáme! Žiakov pripravoval pán učiteľ Mičúch.


 

Okresné kolo Pytagoriády

Najúspešnejší riešitelia školského kola Pytagoriády si v dňoch 16. 3. -17. 3. 2015 porovnali svoje vedomosti s rovesníkmi v Centre voľného času v Považskej Bystrici.

Niektorí z nich sa dostali na stupne víťazov vo svojich kategóriach.                         V kategórii P4 obsadil 1. miesto MARIÁN MALIŠ zo 4. C triedy, v tej istej kategórii sa na 2. mieste umiestnila ZUZANA MIČEKOVÁ zo 4. C triedy. Obidvaja sa na súťaž pripravovali pod vedením   pani učiteľky Mgr. Jany Špindorovej.  

S najlepším tohtoročným považskobystrickým súčtom bodov 27 skončil v kategórii P5 na 1. mieste EDUARD MRUG z 5. D triedy. Trojicu víťazov v tejto kategórii uzatvoril na 3. mieste PATRIK DEMÁČEK z 5. D triedy. Obidvoch viedla pani učiteľka PaedDr. Dagmar Skladaná. Darilo sa nám aj v kategórii P8. So štvorbodovým odstupom v tejto kategórii zvíťazil MATÚŠ PAPŠO zo 7. D triedy, ktorého pripravovala pani učiteľka PaedDr. Dagmar Skladaná. Na 2. mieste sa v kategórii P8 umiestnil SAMUEL MYTNÍK z 8. D triedy a na 3. mieste MÁRIA MIČEKOVÁ tiež z 8. D triedy. Žiakov z 8. D triedy pripravovala na súťaž pani učiteľka Mgr. Mária Heinischová.

V kategórii P3 sa zaradili medzi úspešných riešiteľov Marco Šuga (3. D), Jakub Papšo (3. C) a Ema Kurucová (3. D). V kategórii P4 boli úspešní aj Daniel Karas (4.C), Gabriel Jurík (4. C) a Samuel Filip (4. C). V kategórii P5 sa k úspešným riešiteľom pridal Jozef Buday (5. D). Zo šiestakov bol úspešný aj Filip Hošták (6. E) a z ôsmakov Jakub Halmeš (8. D). Aj týmto žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.


 

Slávik Slovenska - školské kolo

Dňa 18.3. 2015 sa uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska, na ktorom sa zúčastnilo 28 súťažiacich. Umiestnenie je nasledovné: 

1. kategória 1.-3. ročník: 

1. miesto - Krištofová Terézia 3.C

2. miesto - Hlinková Bianka 1.B, Kľúčiková Karinka 1.C

3. miesto - Cigánik Dominik 1.C, Faciníková Katarína 2.D

2. kategória 4.-6.ročník: 

1. miesto - Boško Samuel 5.B

2.miesto - Palková Patrícia 5.C

3. miesto - Behríková Michaela 6.C, Bulandová Dorota 4.C

3. kategória 7.-9.ročník: 

1. miesto - Kališíková Miriam 9.B

2. miesto - Buociková Karolína 7.D

3. miesto - Gardianová Nikola 7.C

Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu v okresnom kole. Držíme palce.


 

Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

Dňa 5.3.2015 sa v CVČ Považská Bystrica uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín. Žiaci našej školy obsadili naozaj pekné miesta. V 1. kategórií - próza obsadil 3. miesto Adrián Horný žiak 2.D triedy. V 2. kategórií - poézia obsadila 1. miesto Terézia Podhradská zo 6.D triedy. V 3. kategórií - próza sa na 1. mieste umiestnila žiačka 8.C triedy Michaela Capková a v kategórí - poézia skončila na 1. mieste Petra Špániková tiež z 8.C triedy. Blahoželáme k úspechom! Žiakov pripravovali pani učiteľky Dudoňová, Forgáčová, Žibrúnová.


 

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2014/2015

Dňa 27.februára sa žiaci našich nadaných tried zúčastnili školského kola Logickej olympiády. Tento rok sa uskutočňuje už tretí ročník a  naša škola ponuku účasti s nadšením prijala. Napokon, v minulom ročníku zvíťazila naša žiačka, Mária Mičeková, nad ostatnými nadanými deťmi zo Slovenska. Tento rok bolo úspešných riešiteľov 41 z celkového počtu  50  detí z druhého stupňa. Na celoslovenské kolo do Prešova tento rok z druhého stupňa postupujú : Mária Mičeková z 8.D, Kamilka Kvasnicová z 9.E a Aleš Randa z 9.E. Blahoželáme a budeme im držať palce :)

Aj na prvom stupni žiaci z tried so všeobecným intelektovým nadaním riešili úlohy logickej               olympiády. Do celoslovenského kola postupujú Adam Dodek z 3.D, Jakub Jaroš z 3.D a Zuzana Mičeková zo 4.C.

                                                                 viac: fotogaléria


 

2. miesto basketbalistov v okresnom finále

Po víťazstvách nad VII. ZŠ Pov. Bystrica 38:12, I.ZŠ Pov. Bystrica 59:9 a ZŠ Brvnište 41:10 naši žiaci vyhrali obvodné kolo a postúpili do okresného finále, ktoré sa hralo 26.2. na VIII. ZŠ Pov. Bystrici. 

Tu naši basketbalisti vyhrali nad VI. ZŠ 51:12 a vo finále s VIII.ZŠ 35:34, keď sme niekoľko sekúnd pred koncom nepremenili dva trestné hody, čiže sme obsadili celkové 2. miesto.

Tím chlapcov tvorili: Koprda Andrej, Šulka Andrej, Bisaha Daniel z 9.D, Lovíšek Tomáš, Hoferica Samuel, Randa Aleš z 9.E, Sádecký Kristián, Marenčin Jakub, Zachar Daniel z 9.C a Vlnieška Tomáš a Mytník Samuel z 8.D triedy. Žiakov pripravoval pán učiteľ Uriča. Blahoželáme!

 

viac: fotogaléria


 

Dejepisná olympiáda - okresné kolo

Dňa 12. 2. 2015 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, v ktorom dosiahli výborné výsledky: 

Kategória:  F (6.roč.) - Emma Dodeková zo 6.E - 4. miesto

                    E (7.roč.) - Veronika Karasová zo 7.D - 2. miesto

                                      - Lucia Papšová zo 7.D - 5. miesto

                    D (8.roč.) - Júlia Mazáková z 8.C - 2. miesto

                                      - Petra Špániková z 8.C - 3. miesto 

                    C (9.roč.) - Petra Lišková z 9.E - 2. miesto

Na krajské kolo postupujú žiačky Karasová, Mazáková a Lišková. Blahoželáme! Žiačky pripravovala pani učiteľka Marenčinová.


 

ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO

Dňa 9.2.2015 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Rozprávkové vretienko, na ktorom našu školu reprezentovala Michaela Capková z 8.C triedy. Miška na súťaži získala skúsenosti. Recitovala krásne, a preto sa umiestnila na 2. mieste s rozprávkou od Kristy Bendovej: O dobrosrdečnom maliarovi. Žiačku pripravovala pani učiteľka Žibrunová. 


 

KODU Cup

Dňa 29.1. sa uskutočnil finálový deň prvého ročníka súťaže KODU Cup v priestoroch  spoločnosti Microsoft Slovakia v Bratislave. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci Mária Mičeková z 8.D, ktorá vo svojej kategórií obsadila 1.miesto a Vladimír Nečesaný zo 7.D triedy. Žiakov pripravovala pani učiteľka Kališová.


 

PYTAGORIÁDA 2014/2015

V decembri sa uskutočnilo školské kolo matematickej Pytagoriády. Do súťaže bolo zapojených 96 žiakov 3. až 8. ročníka našej školy. A kto bol najlepší? 

3.ročník:   1.miesto      Kurucová Ema     3.D

                   2.miesto      Šuga Marco         3.D

                   3.miesto      Papšová Paula, Papšo Jakub        3.C

 

4.ročník:    1.miesto         Mališ Marián        4.C

                    2.miesto         Karas Daniel   a  Filip Samuel      4.C

                    3.miesto         Mičeková Zuzka          4.C        

 

5.ročník:     1.miesto          Mrug  Eduard         5.D

                    2.miesto           Demáček Patrik        5.D

                    3.miesto           Buday  Jozef       5.D

 

6.ročník:     1.miesto           Hošták  Filip        6.E

                    2.miesto           Briestenský Alicia        6.E

                    3.miesto           Monošík  Matej        6.E

 

7.ročník:     1.miesto           Papšo Matúš         7.D

                     2.miesto           Bucko Martin         7.D

                     3.miesto           Bačinský Martin        7.D

 

8.ročník:     1.miesto            Papšo Matúš        7.D

                     2.miesto            Mičeková Mária         8.D

                     3.miesto            Janiga Tomáš      8.D   a  Bucko Martin      7.D

 

Víťazom srdečne blahoželáme a najlepší riešitelia pôjdu našu školu reprezentovať do obvodového kola,ktoré sa uskutoční v CVČ v dňoch 16.3. a 17.3. 2015.

 


 

Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

Dňa 15.1. sa v priestoroch CVČ uskutočnila olympiáda v anglickom jazyku. Na druhom mieste v kategórii 1.A sa umiestnil - Adam Janiga. V kategórii 1.B náš žiak Tomáš Janiga z 8.D triedy obsadil pekné 1. miesto. Žiaci zvládli aj náročnejšie úlohy. Žiakov pripravovali pani učiteľky Králiková a Hudíková. Blahoželáme!


 

Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 13.1. sa uskutočnilo v CVČ Považská Bystrica okresného kolo olympiády v nemeckom jazyku. V kategórií 1.A našu školu reprezentovala Klára Sadloňová zo 7.D triedy, ktorá sa umiestnila na peknom 2. mieste. V kategórií 1.B Mária Mičeková z 8.D triedy, ktorá obsadila 2. miesto. Obidve súťažiace žiačky úspešne reprezentovali školu v tejto súťaži a veľmi dobre zvládli náročné úlohy, ktoré po obsahovej aj gramatickej stránke sú oveľa náročnejšie ako učivo preberané na základnej škole. Žiačky viedla pani učiteľky Gajdošíková a Kováčiková. Blahoželáme!


 

Šaliansky Maťko III. kategória

18. decembra 2014 sa na našej škole uskutočnila súťaž v prednese povesti pod názvom Šaliansky Maťko. V III. kategórii sa na 1. mieste umiestnila S. Bočíncová z 7. D s povesťou "Ako Belušan maslo predával", na 2. mieste skončili M. Behríková z 6. C a T. Podhradská z 6. D. 3. miesto obsadila A. Štefánková z 7. D. Žiačky pripravovali p. u. Machničová, Paprčková a Forgáčová.  K pekným úspechom gratulujeme!


 

Olympiáda z nemeckého jazyka

Dňa 16. 12. 2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z nemeckého jazyka. Klára Sadloňová zo 7.D a Mária Mičeková z 8.D triedy obsadili vo svojich kategoriách pekné 1. miesto. Žiačky pripravovali pani učiteľky Gajdošíková a Kováčiková. 


 

Olympiáda v anglickom jazyku

Školského kola sa dňa 11. 12. 2014 zúčastnilo 25 žiakov vo dvoch kategóriách - 1A a 1B. Žiaci si preverili vedomosti v anglickej gramatike a slovnej zásobe. V kategórií 1A obsadil pekné 1. miesto Adam Janiga z 5.D triedy a v kategórii 1B Tomáš Janiga z 8.D triedy. Žiakov pripravovali pani učiteľky Králiková a Hudíková. Blahoželáme!


 

Naši učitelia bojovali o pohár vo volejbalovom turnaji

Aj učitelia radi športujú, to dokazuje piatok 12.12.2014, keď naši učitelia bojovali o pohár vo volejbalovom turnaji medzi učiteľmi základných škôl. V  konkurencii 7 učiteľských tímov získali krásne 3.miesto. Blahoželáme!

viac: fotogaléria


 

Okresné kolo vo volejbale žiačok ZŠ

Dňa 11. 12. 2014 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale žiačok základných škôl. Družstvo našich dievčat Ema Pavlíková z 8.B, Martina Šamajová, Tereza Mináriková z 9.B, Nina Pavlovčinová z 8.C, Simona Imríšková, Dominika Prcúchová, Katka Fusíková, Pavlína Ligasová z 9.A a Barbora Panáková z 9.D triedy pod vedením pani učiteľky Novákovej obsadili pekné 3. miesto. Blahoželáme!


 

Volejbal chlapci - okres

Naši žiaci dňa 9. 12. 2014 sa zúčastnili okresnej súťaže vo volejbale. Družstvo Peter Socha, František Krčmárik z 9.A, Marco Vagner z 9.B, Andrej Koprda z 9.D a žiaci Samuel Hoferica, Aleš Randa, Patrik Slaninka a Mário Fraštík z 9.E triedy obsadili pekné 2. miesto. Družstvo športovcov pripravoval pán učiteľ Uriča. Gratulujeme!


 

Okresné kolo technickej olympiády


Dňa 3.12. sa konalo okresné kolo technickej olympiády. Naši žiaci obstáli v silnej konkurencii.    

V kategórii A sa na 3. mieste umiestnila dvojica Samuel Mytník a  Mária Mičeková z 8. D,

na 4. mieste Peter Kadrljak a Branislav Hrenák z 9. B triedy.


V kategórii B sa Juraj Bartovič zo 7. C umiestnil na 4. mieste a bol úspešný riešiteľ. 


 

iBobor

V čase od 11. do 18. novembra sa žiaci našej školy zúčastnili na celoslovenskej informatickej on-line súťaži iBobor. 

V kategórii Bobríci (3. a 4. ročník) súťažilo 22 detí, z nich 7 bolo úspešných riešiteľov. Zuzana Mičeková zo 4.C dosiahla plný bodový zisk a zaradila sa medzi 78 víťazov. 

Kategória Benjamín (5. - 7. ročník) súťažilo 51 žiakov, 25 riešiteľov bolo úspešných. Najlepšie z našej školy skončil Matúš Papšo zo 7.D triedy.

Deviataci a ôsmaci súťažili v kategórii Kadet a medzi 56 zúčastnenými bolo 44 úspešných. Najvyššie z našich žiakov sa umiestnila Michaela Capková z 8.C triedy.

 

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.


 

Okresné kolo v stolnom tenise žiakov ZŠ

Dňa 19. 11. 2014 družstvo dievčat Alexandra Dujsíková z 8.B, Natália Harnádková z 9.B a Miriam Stachová z 8.C triedy súťažili v stolnom tenise. Pod vedením pani učiteľky Novákovej obsadili pekné 2. miesto. Blahoželáme!


 

Pohár primátora - Rope skipping

Dňa 10. 11. 2014 súťažilo aj družstvo dievčat Andrea Kališíková, Erika Hrenáková zo 7.B a Sandra Vnuková, Klaudia Damašková zo 6.D triedy. Pod vedením pani učiteľky Novákovej o pohár primátora Rope skipping obsadili 3. miesto. Gratulujeme!


 

Futbalový turnaj o "Pohár primátora"

Dňa 10. 11. 2014 sa uskutočnil futbalový turnaj o "Pohár primátora". Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov Fabián Čiernik a Lukáš Jurík zo 7.A triedy, Milan Košút zo 7.B, Samuel Táborský zo 6.E, Tadeáš Křižánek zo 6.D a Michal Mokráš a Šimon Podolan z 5.C triedy. Pod vedením pána učiteľa Uriču tento tím obsadil pekné 3. miesto. Blahoželáme!


 

Úspech v súťaži "Krása jesene"

 

Naša mladá aranžérka Martinka Toporová z 5.C triedy sa 29. 10. 2014 zúčastnila súťaže v jesennom aranžovaní „Krása jesene“ v priestoroch CVČ v Považskej Bystrici. Obsadila krásne 1. miesto. Blahoželáme!


 

Koyšové Ladce

Celoslovenskej súťaži KOYŠOVE LADCE dňa 24. 10. 2014,  naša žiačka Michaela Capková z 8.C triedy obsadila 3. miesto. Pripravovala pani učiteľka Žibrunová.


 

Technická súťaž mladých elektornikov

V dňoch 15-16. októbra 2014 sa uskutočnilo celoslovenské kolo technickej súťaže mladých elektronikov. Našu školu reprezentoval žiak Jakub Sokolík z 9.C triedy, ktorý obsadil pekné 2. miesto. Žiaka pripravoval pán učiteľ Mičúch. Blahoželáme!


 

Elektronická žiacka knižka

Školský klub detí

Naše logo

Internetová päťka

TESTY ALF - vstup

Školská hymna

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Počasie


webygroup

Úvodná stránka